TVOŘENÍ

Blíží se velikonoční svátky a tak nabízíme pár jednoduchých nápadů k výzdobě.


Výroba velikonočního svícnu z přírodních materiálů

Výroba velikonočního svícnu z přírodních materiálů

Materiál:

12 klacků stejně dlouhých a přibližně stejně širokých, 10 kamínků, 4 růžičky ze stuhy

1 skořápka z vajíčka, 1 svíčka, bezbarvý lak matný (nemusí být), tavná pistole

Postup:

Klacky si nařežeme na stejnou délku. Rozprostřeme vedle sebe 6 klacků, přibližně ve stejné vzdálenosti a na ně připevníme tavnou pistolí do kříže zbývajících 6 klacků. Tím nám vznikne mřížka. Kdo chce, může si mřížku natřít bezbarvým lakem, aby se klacky neloupaly a déle vydržely. Po zaschnutí do středu mřížky připevníme tavnou pistolí vymytou skořápku a do ní připevníme svíčku. Okolo skořápky vytvoříme kruh z omytých kamínků, které připevníme tavnou pistolí. Nakonec dozdobíme rohy svícnu růžičkami, které si můžeme ze stuhy vyrobit sami, viz níže odkaz na web, nebo se také dají zakoupit v galanterii.

Růžičky ze saténové stužky

Pomůcky:

saténová stuha 2,5 cm široká (cca 40 cm dlouhá na malou růžičku, cca 120 cm dlouhá na větší), svíčka na opálení konce stuhy, aby se netřepil, tavná pistole, nůžky, kovový háček, aby, jste si nepopálily prsty lepidlem.

Zde zasílám odkaz na výrobu růžičky ze saténové stužky    https://www.youtube.com/watch?v=2VZqC5pQkDE


DIVADLO Z RULIČEK

MALÁ PLACHETNICE

Tyto malé duhové pruhované plachetnice, nebo možná rafty s plachtami, mohou být vyrobeny mnoha způsoby, přičemž hlavním cílem je, že se skutečně vznášejí, když jsou umístěny ve vodě. Samozřejmě s použitím materiálů, které se nepotopí, ale plavou na vodě.

Budeš potřebovat:

  • dřívka od nanuků (nebo lékařské špachtle)
  • vinné korky
  • krabice na mléko
  • dřevěné špejle
  • horká lepicí pistole

Jak vyrobit nanukovou plachetnici

Neexistuje žádný správný způsob, jak to udělat! Jeden způsob je přilepit nanuková dřívka přímo ke korkům, nebo přilepit dřívka ke dvěma paralelním špejlím a pak k tomu připevnil korkové zátky. Dospělý ti nakrájí plátek vinného korku a udělá díru uprostřed s ostrým předmětem, aby sloužil jako základna pro stožár ze špejle.

Rozřezali jsme krabici od mléka, abychom udělali nepromokavou plachtu, a připoutáme ji ke stožáru lepicí pistoli.

Pak polož svou loď do vody a užívej si!

                                                     HERBÁŘ

Znáš tyto jarní květiny? Dobře si je prohlédni a pokus se je najít ve svém okolí. Naučím tě jak si tyto jednotlivé rostliny uchovat, aby nezvadly. Víš co je H E R B ÁŘ ? Ne? Tak čti: Herbář je sbírka konzervovaných, sušením a lisováním do plochy upravených rostlin, které jsou upevněny, nebo volně položeny na listech papíru spolu s herbářovým lístkem (názvem rostliny)

Jak si vytvořit vlastní herbář?
Chcete-li si založit vlastní herbář, nejprve byste měli vědět, že rostlinky je vhodné sbírat i s kořeny, aby byly skutečně celé. Před usušením je však očistěte. Byliny samozřejmě musíte domů dostat v co nejlepším stavu, takže se snažte je nepoškodit. Doma přinesené rostliny vylisujte, ale snažte se je pořádně rozložit. Můžete využít stránky knihy, nicméně bylinky budou ještě asi vlhké, takže ideální je vložení do novin a teprve ty zatížit (třeba právě knihou).
Noviny doporučujeme pravidelně měnit, neboť by rostliny mohly začít hnít. Až budou dokonale usušené, nalepte je na papír (raději tvrdší), a to průhlednou lepicí páskou. Dané exempláře byste měli také identifikovat a napsat k nim název, případně další informace. Na internetu dnes ostatně naleznete velké množství faktů o každé známé rostlině. Jednotlivé listy papíru pak uložte do desek s průhlednými fóliemi, abyste vše měli pěkně pohromadě a mohli si svůj herbář kdykoli prohlížet.
Jubilejní základní škola prezidenta Masaryka a Mateřská škola Trojanovice 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky